Založ si blog

Kresťanská miernosť nie je slabosť!

 

Vo svojej preslávenej kázni na vrchu Ježiš Kristus okrem iných hlbokých duchovných myšlienok povedal: ‘Štastní sú mierni, lebo oni zdedia Zem’! Všeobecne miernosť charakteru osoby sa zvyčajne považuje za slabosť človeka. V skutočnosti to ale nie je tak! Všimnime si bližšie, čo sa o miernosti hovorí! 

Biblický teológ dáva vysvetlenie výrazu ´miernosť charakteru´, ktorý definuje takto: ‘Hlavnou charakteristikou človeka, ktorý je miernej povahy je, že takáto osoba je pod dokonalou kontrolou. To nie je jemnosť bez chrbtice, sentimentálna láskavosť, pasívna tichosť. To je v skutočnosti sila pod kontrolou!

Sám Ježiš Kristus povedal o sebe, že je miernej povahy a pokorného srdca! Ale Boží jednosplodený a prvorodený syn bol vždy odvážný, statočný a udatný čo sa týkalo ochraňovania spravodlivých princípov a Božej pravdy! Miernosť povahy je blízko spojená so sebaovladaním a iným ovocím svätého ducha!

Vlastne preto je miernosť povahy menovaná hneď pri sebaovladaní v zozname vlastností ducha svätého! Lenže ľudia sa nenarodia s takouto vlastnosťou! Tá sa musí pokorne, úprimne, poctivo a trpezlivo pestovať s pomocou Božej dynamickej sily! Ježiš Kristus a jeho 144,000 spoluvládcovia to budú učiť!

Budú počas svojej 1,000 ročnej vlády z nebeských výšin ako už nesmrteľní nebeskí králi a kňazi vzdelávať a vládnuť nad všetkými tými, o ktorých sa v blízkej budúcnosti splní toto inšpirované proroctvo: ‘Ale mierni, tí budú vlastniť alebo zdedia Zem a naozaj nájdu svoje najväčšie potešenie v hojnosti pokoja’!

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

Japonsko, radiácia, fukušima

Lekári zasahujúci po výbuchu v ruskom stredisku o hrozbe radiácie nevedeli

23.08.2019 11:37

Zdravotníci sa rozhodli vypovedať, pretože sa obávali o svoje zdravie a nechceli, aby sa podobné porušenia bezpečnosti opakovali.

sýria, vojaci, zbraň

Sýrske vládne sily obkľúčili turecké vojenské stanovište

23.08.2019 11:14

Mesto Múrik, kde sú tureckí vojaci obkľúčení, leží na severe provincie Hamá.

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572666x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie