Založ si blog

Blíži sa koniec svetových náboženstiev?

 

Ako by sa to mohlo stať? Nie sú dnes svetové náboženstvá na celej zemi dosť silné a vplyvné? Áno, zdá sa, že sú, napriek tomu moru ťažkostí, ktorými prešli. V minulom 20. storočí bolo náboženstvo spochybňované a odhaľované viac ako kedykoľvek predtým v ľudskej histórii. 

Astronómovia skúmajú vesmír svojimi obrovskými teleskopmi a astronauti ho prešli krížom-krážom! A ako to vyjadril jeden sovietsky kozmonaut, nevideli nijakého Boha ani anjelov! Fyzici delia hmotu na stále menšie časti bez toho, že by objavili akýkoľvek počiatočný božský zásah. 

Biológovia a paleontológovia tvrdia, že zrekonštruovali dlhú evolučnú reťaz života, od meňavky po človeka, bez toho, že by niekde v tej reťazi našli čo i len najmenší spojovací článok, ktorý by svedčil o stvoriteľskom zásahu! Náboženské cítenie je aj v iných častiach sveta veľmi silné. 

Mekka v Saudskej Arábií hostí každý rok milióny moslimských pútnikov! Námestie sv. Petra vo Vatikáne je často preplnené katolíckymi veriacimi, ktorí túžia zazrieť pápeža a dúfajú, že dostanú jeho požehnanie. Milióny hinduistov naďalej smerujú k stovkám pútnických miest na brehoch svätých riek v Indii.

Zbožní Židia sa zhromažďujú pri Múre nárekov v Jeruzaleme, modlia sa a zanechávajú svoje písomné modlitby v štrbinách múru. Áno, zdá sa nemožné, aby bolo náboženstvo z ľudí vykorenené. ‘Človek je svojím založením nábožný tvor’, povedal štátnik Edmund Burke narodený v Írsku!

Na základe horeuvedeného, môžeme veriť, že sa blíži koniec svetových náboženstiev? Ak pamätáme fakta o vplyve náboženstva na ľudí, a ak sa blíži splnenie biblického proroctva o zničení celosvetového falošného náboženstva, kedy a ako sa to stane? Zostane nejaké náboženstvo? 

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

Veľký Folkmar

V Gelnickom okrese sa boja o cestu

23.08.2019 12:00

Cesta pri Gregorovom prameni nad obcou Veľký Folkmar v Gelnickom okrese nutne potrebuje opravu

Threema, mobilná aplikácia, šifrovanie, Kočner

Po zaistení mobilu Jankovskej ich polícia zaistila ešte trom sudcom

23.08.2019 11:51

Sudcovia rozhodli v Kočnerov prospech.

Japonsko, radiácia, fukušima

Lekári zasahujúci po výbuchu v ruskom stredisku o hrozbe radiácie nevedeli

23.08.2019 11:37

Zdravotníci sa rozhodli vypovedať, pretože sa obávali o svoje zdravie a nechceli, aby sa podobné porušenia bezpečnosti opakovali.

sýria, vojaci, zbraň

Sýrske vládne sily obkľúčili turecké vojenské stanovište

23.08.2019 11:14

Mesto Múrik, kde sú tureckí vojaci obkľúčení, leží na severe provincie Hamá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572692x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie