Založ si blog

Oko nevidelo a ucho nepočulo!

 

Aké slávne a úžasné veci zostávajú skryté pred tými, ktorí pyšne dôverujú ľudskej múdrosti či názorom intelektuálov alebo sa ich tvrdohlavo držia bez toho, aby sa nad tým len trochu pozastavili a rozumne porozmýšľali!

V prvom storočí mnohí ľudia vrátane niektorých kresťanov prejavili nedostatok pokory a potkli sa na tom, čo im apoštol Pavol odhalil o Božom predsavzatí. Pavol sa stal Kristovým apoštolom a vzdelávateľom pre národy!

Ale nie vďaka svojej národnosti, vzdelaniu, veku či mnohým znamenitým skutkom. Telesne zmýšľajúci ľudia si často myslia, že práve tieto činitele určujú, koho by mal Stvoriteľ používať ako svoj nástroj na zjavovanie pravdy!

A zároveň na odhalenie hlbokých duchovných vecí. Pod inšpiráciou apoštol Pavol napísal: ‘Ale tak ako je napísané: Oko nevidelo a ucho nepočulo, ani do srdca človeka nevstúpilo to, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú’!

A potom dodáva: ‘Lebo nám to Boh zjavil svojím duchom, pretože duch skúma všetko, aj hlboké Božie veci’! Tí, ktorých Pavol nazval najznamenitejšími apoštolmi, ako aj iní odporcovia neuznávali Pavla, ani jeho inšpirované listy!

A ani jeho dokazovanie z Písiem! Nedostatok pokory im bránil, aby získali poznanie a porozumenie slávneho spôsobu, akým Stvoriteľ uskutočňuje svoje predsavzatie. Kiež nikdy nepodceňujeme ani nesúdime ľudí, ktorých si Boh vyvolil!

Tých ľudí, ktorých si Všemohúci vybral na uskutočnenie svojej vôle a vysvetlil pokorným, úprimným a poctivým veriacim to, ‘čo oko nevidelo a ucho nepočulo, ani do srdca človeka nevstúpilo to, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú’!

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

Japonsko, radiácia, fukušima

Lekári zasahujúci po výbuchu v ruskom stredisku o hrozbe radiácie nevedeli

23.08.2019 11:37

Zdravotníci sa rozhodli vypovedať, pretože sa obávali o svoje zdravie a nechceli, aby sa podobné porušenia bezpečnosti opakovali.

sýria, vojaci, zbraň

Sýrske vládne sily obkľúčili turecké vojenské stanovište

23.08.2019 11:14

Mesto Múrik, kde sú tureckí vojaci obkľúčení, leží na severe provincie Hamá.

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572668x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie