Založ si blog

Zjednocujúca elegantná jednoduchosť zákonov!

Medzi vedcami skúmajúcimi vesmír a všetko, čo k nemu patrí, viditeľné aj neviditeľné, niet pochýb, že všetká hmota, viditeľná aj neviditeľná, je dokonale zorganizovaná a prispieva k jeho neporovnateľnej súdržnosti a jednote a tak umožňuje vedcom postupne odhaľovať jeho tajomstvá a spôsoby, akým sa presne podľa presných zákonov neustále rozťahuje! Podobné usporiadanie vedci nachádzajú aj v živých organizmoch na Zemi vrátane najjednoduchších buniek, ktoré tvoria živé organizmy. 

Jedna výskumníčka v oblasti bunkovej a molekulovej biológie a mikrobiológie oddôvodňuje svoju vieru v Stvoriteľa slovami: ‘V mojom štúdiu na prípravu práce biologičky som sa štyri roky venovala štúdiu len bunke a jej zložkám. Čím viac poznávam DNA, RNA, proteíny a o metabolických cestách, tým viac žasnem nad zložitosťou, organizovanosťou a presnosťou v bunke. Napriek tomu, koľko toho človek vie, žasla som nad tým, koľko ešte treba zistiť! Usporiadanie zjavné v bunke je jedným z dôvodov, prečo verím v Stvoriteľa’.

Iný vedec, teoretický fyzik, ktorý skúma zložitosť v sekvenciách DNA dodáva: ‘Život je veľmi komplexný! Zoberme si napríklad molekulu v DNA. Matamatická pravdepodobnosť jej vzniku náhodou je menej ako 1 ku 9 miliárd, nehovoriac o celej DNA. Okrem toho študujem zložitosť správania sa hmoty od mikroskopickej úrovne až po vesmírne hmloviny. Silne na mňa pôsobí elegantná jednoduchosť zákonov, ktorými  sa riadi ich pohyb’. Je jasné, že komplexný mechanizmus živej bunky je dôkazom inteligentného dizajnu, vrátane nekonečného vesmíru!

Musíme sa báť katastrofického konca?

14.08.2018

Cieľom vedy a výskumu je hľadať pravdivé odpovede na otázky, ktoré od prirodzenosti máme o svojom okolí, o sebe, o živote a o našom nekonečnom vesmíre! Ale história dokazuje jednu veľmi viac »

Aký vek má náš vesmír?

13.08.2018

Aby sme dokázali zistiť vek nášho vesmíru, potrebujeme zistiť rýchlosť, akou sa rozpína! Na pomoc vedcom a astrómom prichádza od čias Hubblovho objavu konštanta nesúca jeho meno (Hubblova viac »

Nekonečné vesmírne prekvapenia!

12.08.2018

Podľa posledných štúdií vedcov a výskumníkov, približne asi 96 percent celého vesmíru je zahalené tajomstvom! To znamená, že to, čo sa dá pozorovať tvorí len asi 4 percenta všetkého, viac »

more, oceán, zvieratá, plasty

Thajsko plánuje zakázať dovoz elektronického a plastového odpadu

16.08.2018 12:03

Do krajiny prichádza elektronický odpad z mnohých častí sveta - vrátane Spojených štátov, Európskej únie, Hongkongu, Singapuru či Japonska.

Turecko

Turci od Slovákov pýtajú doláre

16.08.2018 12:00

Pád tureckej líry oproti doláru aj euru má vplyv aj na Slovákov dovolenkujúcich v Turecku. Ešte v máji turecké zmenárne dávali za jedno euro päť lír a teraz dávajú sedem.

Nitra, MHD, autobus

Za volant si sadnú Ukrajinci

16.08.2018 12:00

Desiatky šoférskych miest v mestskej hromadnej doprave zívajú prázdnotou. Dopravcovia preto začnú od septembra dopĺňať chýbajúce stavy pracovníkmi z Ukrajiny.

most snp, novy most

V zlom až havarijnom stave je na Slovensku tisíc cestných mostov, upozorňujú odborníci

16.08.2018 11:38

Na Slovensku sa momentálne podľa posledných štatistík nachádza 8 066 cestných mostov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 261
Celková čítanosť: 354523x
Priemerná čítanosť článkov: 1358x

Autor blogu

Kategórie