Založ si blog

Zjednocujúca elegantná jednoduchosť zákonov!

Medzi vedcami skúmajúcimi vesmír a všetko, čo k nemu patrí, viditeľné aj neviditeľné, niet pochýb, že všetká hmota, viditeľná aj neviditeľná, je dokonale zorganizovaná a prispieva k jeho neporovnateľnej súdržnosti a jednote a tak umožňuje vedcom postupne odhaľovať jeho tajomstvá a spôsoby, akým sa presne podľa presných zákonov neustále rozťahuje! Podobné usporiadanie vedci nachádzajú aj v živých organizmoch na Zemi vrátane najjednoduchších buniek, ktoré tvoria živé organizmy. 

Jedna výskumníčka v oblasti bunkovej a molekulovej biológie a mikrobiológie oddôvodňuje svoju vieru v Stvoriteľa slovami: ‘V mojom štúdiu na prípravu práce biologičky som sa štyri roky venovala štúdiu len bunke a jej zložkám. Čím viac poznávam DNA, RNA, proteíny a o metabolických cestách, tým viac žasnem nad zložitosťou, organizovanosťou a presnosťou v bunke. Napriek tomu, koľko toho človek vie, žasla som nad tým, koľko ešte treba zistiť! Usporiadanie zjavné v bunke je jedným z dôvodov, prečo verím v Stvoriteľa’.

Iný vedec, teoretický fyzik, ktorý skúma zložitosť v sekvenciách DNA dodáva: ‘Život je veľmi komplexný! Zoberme si napríklad molekulu v DNA. Matamatická pravdepodobnosť jej vzniku náhodou je menej ako 1 ku 9 miliárd, nehovoriac o celej DNA. Okrem toho študujem zložitosť správania sa hmoty od mikroskopickej úrovne až po vesmírne hmloviny. Silne na mňa pôsobí elegantná jednoduchosť zákonov, ktorými  sa riadi ich pohyb’. Je jasné, že komplexný mechanizmus živej bunky je dôkazom inteligentného dizajnu, vrátane nekonečného vesmíru!

Dokonalý príklad na vzdelávanie sa!

21.10.2018

Dokonalý príklad na vzdelávanie poslušného ľudstva k večnému životu na rajskej Zemi nám dal Boží unikátny syn, Ježiš Kristus, ktorý medzi iným povedal: ‘Ja som cesta a pravda a život. viac »

Toto pokolenie sa nepominie!

17.10.2018

“Pravdivo vám hovorím, že sa toto pokolenie určite nepominie, kým sa to všetko nestane. Nebo a zem sa pominú, ale moje slová sa v žiadnom prípade nepominú.” O akom pokolení hovoril Ježiš viac »

Zdravý rozum stačí na vieru v Boha!

14.10.2018

Možno keby Sväté Písmo obsahovalo zložité filozofické, intelektuálne a vedecké myšlienky, na pochopenie ktorých je potrebné vysoké vzdelanie, potom by sa ľudia viac venovali ich štúdiu viac »

jedalen

Obedy zadarmo posunuli poslanci do druhého čítania

23.10.2018 12:08

Obedy bude štát hradiť asi 517-tisíc deťom. Bude to stáť desiatky miliónov eur.

John Bolton, Sergej Lavrov

Rusko chystá odpoveď na vypovedanie raketovej zmluvy zo strany USA

23.10.2018 12:00

"Je pravdepodobné, že po vypovedaní zmluvy INF dôjde k rozmiestneniu konvenčných a jadrových rakiet,“ povedal pre Pravdu Nikolai Sokov, expert na atómové zbrane.

mobil, fotka, kňaz, Vatikán

Platy duchovných sa zvýšia o 10 percent

23.10.2018 11:55

Najnižší základný plat duchovných je 310,64 eura mesačne a najvyšší 788,60 eura.

počasie, zima, vietor, mráz, víchrica,

Od večera bude na horách víchrica, fúkať bude na celom Slovensku

23.10.2018 11:41

Vo vysokých horských polohách môže vietor v nárazoch dosiahnuť rýchlosť až 150 km/h.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 287
Celková čítanosť: 392858x
Priemerná čítanosť článkov: 1369x

Autor blogu

Kategórie