Založ si blog

Zjednocujúca elegantná jednoduchosť zákonov!

Medzi vedcami skúmajúcimi vesmír a všetko, čo k nemu patrí, viditeľné aj neviditeľné, niet pochýb, že všetká hmota, viditeľná aj neviditeľná, je dokonale zorganizovaná a prispieva k jeho neporovnateľnej súdržnosti a jednote a tak umožňuje vedcom postupne odhaľovať jeho tajomstvá a spôsoby, akým sa presne podľa presných zákonov neustále rozťahuje! Podobné usporiadanie vedci nachádzajú aj v živých organizmoch na Zemi vrátane najjednoduchších buniek, ktoré tvoria živé organizmy. 

Jedna výskumníčka v oblasti bunkovej a molekulovej biológie a mikrobiológie oddôvodňuje svoju vieru v Stvoriteľa slovami: ‘V mojom štúdiu na prípravu práce biologičky som sa štyri roky venovala štúdiu len bunke a jej zložkám. Čím viac poznávam DNA, RNA, proteíny a o metabolických cestách, tým viac žasnem nad zložitosťou, organizovanosťou a presnosťou v bunke. Napriek tomu, koľko toho človek vie, žasla som nad tým, koľko ešte treba zistiť! Usporiadanie zjavné v bunke je jedným z dôvodov, prečo verím v Stvoriteľa’.

Iný vedec, teoretický fyzik, ktorý skúma zložitosť v sekvenciách DNA dodáva: ‘Život je veľmi komplexný! Zoberme si napríklad molekulu v DNA. Matamatická pravdepodobnosť jej vzniku náhodou je menej ako 1 ku 9 miliárd, nehovoriac o celej DNA. Okrem toho študujem zložitosť správania sa hmoty od mikroskopickej úrovne až po vesmírne hmloviny. Silne na mňa pôsobí elegantná jednoduchosť zákonov, ktorými  sa riadi ich pohyb’. Je jasné, že komplexný mechanizmus živej bunky je dôkazom inteligentného dizajnu, vrátane nekonečného vesmíru!

Slová Biblie sú jednoducho vedecké!

18.01.2019

Výskumníci a vedci v oblasti štúdia ľudského stárnutia a smrti sú presvedčení, že tieto sú naprogramované v našich génoch! Takže určité otázky z tejto vedeckej skutočnosti sú: Kto, viac »

Osobný význam spoznania Stvoriteľa!

13.01.2019

Z poctivého a úprimného štúdia Biblie spoznáme nielen meno Stvoriteľa, ale aj jeho najvýznamnejšiu osobnú vlastnosť, ktorou je neporovnateľná láska k jeho pozemským deťom! Potom spoznáme viac »

Môžeme spoznať nášho Stvoriteľa?

13.01.2019

Jedno z najväčších tajomstiev života, ktoré pretrváva až dodnes je identita nášho Stvoriteľa. Väčšina ľudí hovorí, že veria v Stvoriteľa vesmíru a života!. No ak by ste sa ich spýtali, viac »

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,

Panamu postihol rozsiahly výpadok elektrickej energie

20.01.2019 21:58

Spoločnosť ETESA uviedla, že výpadok nastal dôsledkom "chyby v integrovanom národnom systéme".

Syria, výbuch, utok, nálet, bombardovanie

Pri útoku extrémistov na Mali zahynulo najmenej osem členov mierových síl OSN

20.01.2019 21:29

Ďalší vojaci týchto mierových síl známych ako modré prilby utrpeli zranenia.

trump

Druhý summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una sa má konať vo Vietname

20.01.2019 19:50

Komunistami ovládaný Vietnam má dobré vzájomné vzťahy s USA aj s KĽDR.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Desaťtisíce demonštrantov v Grécku protestovali proti dohode s Macedónskom

20.01.2019 19:08

Polícia odhaduje, že demonštrantov bolo v čase poludnia zhruba 60.000.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 314
Celková čítanosť: 444205x
Priemerná čítanosť článkov: 1415x

Autor blogu

Kategórie