Založ si blog

Priatelia Charty OSN sa mobilizujú!

Skupina priateľov Charty OSN sa mobilizuje, aby ukončila sankčnú „vojnu“ proti jednej tretine ľudstva! Jedným z menej propagovaných, ale dôležitých stretnutí, ktoré sa konalo 22. septembra na okraji Valného zhromaždenia OSN, bolo štvrté ministerské stretnutie „Skupiny priateľov na obranu Charty Spojených národov. 

Skupina, ktorá má podľa ruského ministerstva zahraničných vecí v súčasnosti okolo 20 členov, vznikla už v roku 2021 na obranu všetkých princípov zakotvených v Charte OSN o zvrchovanosti, rovnosti daných štátov, nezasahovaní do vnútorných záležitostí štátov, mierovom riešení sporov proti unilateralizmu, aj takzvanému poriadku založenému na pravidlách!

Vydané štyri dokumenty z ich stretnutia 22. septembra, celej politickej deklarácie, ale i samostatných vyhlásení o neokoloniálnych praktikách, tiež jednostranných donucovacích opatreniach a potravinovej bezpečnosti, preto je jasné, že aj zabezpečenie všeobecných ľudských práv na potraviny pre všetkých ľudí a rozvoj pre všetky národy bolo prvoradé! 

Zástupcovia národov Alžírska, Bieloruska, Bolívie, Kambodže a Číny, Kuby a Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, Rovníkovej Guiney, Eritrey, Iránu, Ľudovodemokratickej republiky Laosu, Mali, Nikaraguy, Ruskej federácie, Svätého Vincenta a Grenadíny. Na piatkovom stretnutí sa zúčastnili Sýria, Venezuela a Zimbabwe.

Zelensky + Putin + Si-Ťin + Trump = ?

14.07.2024

Práve skončený summit NATO vo Washingtone, DC, bol len povestným „klincom do rakvy“ ideologického záväzku gangu „permanentnej vojny“ ísť s loďou až ku dnu. Ako povedal prezident J Biden včera, pri ohlásení novej „Ukrajinskej dohody“: „Rusko ale nezvíťazí. Ukrajina v tejto vojne zvíťazí. A budeme s nimi stáť na každom jednom kroku. To hovorí kompakt nahlas a [...]

Jedna vláda jedna mena a jedno zdravie!

11.07.2024

Globálnu jednu vojnu proti farmárom a tlak na veľký potravinový reset sprevádza aj program Jedno zdravie (One Health), ktorý ohrozuje slobodu nielen potravín, ale tiež i slobodu v oblasti vlastného zdravia ľudí celosvetovo! Agenda One Health zahŕňa plány aj pre lekárov, aby predpisovali recepty na potraviny na základe toho, čo medicínsky establišment považuje za prospešné [...]

SA proti skonfiškovaniu ruských aktív!

10.07.2024

Saudská Arábia pohrozila predajom európskych dlhopisov, ak by boli skonfiškované ruské aktíva! A vo fascinujúcom geopolitickom vývoji Bloomberg uvádza, že Saudská Arábia začiatkom tohto roka súkromne naznačila, že predá časť (alebo i všetky) svoje európske dlhy, ak G7 konfiškuje zmrazené aktíva Ruska. Pripomíname, že v minulom máji Európska únia schválila plán [...]

Election 2024 Trump

Streľba na Trumpa: padá Amerika do priepasti politického násilia?

14.07.2024 08:59

Čo urobí so Spojenými štátmi pokus o vraždu Donalda Trumpa?

vojna na Ukrajine

ONLINE: Budú Poliaci zostreľovať ruské rakety nad Ukrajinou? Bez súhlasu NATO sa na to nechystajú

14.07.2024 08:00

Poliaci zvažujú, že by zostreľovali ruské rakety ešte nad ukrajinským územím. Bez rozhodnutia NATO to však nechcú urobiť.

Obit Buell Pulitzers

V USA zabili štyroch prezidentov, neúspešných atentátov ale bolo viac

14.07.2024 07:40

Na štyroch prezidentov USA bol atentát spáchaný úspešne - Abrahama Lincolna, Jamesa A. Garfielda, Williama McKinleyho a Johna F. Kennedyho.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,462
Celková čítanosť: 4039973x
Priemerná čítanosť článkov: 2763x

Autor blogu

Kategórie