Založ si blog

Lavrov varuje Valné zhromaždenie OSN!

RF minister zahraničných vecí Sergej Lavrov povedal Valnému zhromaždeniu OSN, že o budúcej bezpečnostnej, ekonomickej a politickej architektúre planéty sa rozhoduje dnes a je na ľuďoch sveta, aby určili, či bude naďalej poriadkom, ktorému dominuje Západ a jeho zlatá miliarda, alebo pokrokové sily. 

S. V. Lavrov obvinil západné mocnosti z podkopávania dôvery v medzinárodné právo a inštitúcie ako záruky spravodlivosti a ochrany slabších pred silnými. Ale tieto negatívne trendy, pokračoval, boli vystavené v koncentrovanej forme v OSN, čo narúša princípy, na ktorých bol orgán Organizácie Spojených Národov založený:

‚Dnes sa rozhoduje o budúcnosti poriadku sveta! A to je jasné každému nestrannému pozorovateľovi. Otázkou je, či ale pôjde o poriadok, kde jeden hegemón núti všetkých ostatných žiť podľa svojich notoricky známych „pravidiel“, z ktorých má úžitok len on sám. Alebo to bude demokratický, spravodlivý svet?

Svet bez vydierania, zastrašovania všetkých nechcených ľudí, bez neonacizmu, tiež bez komunizmu i neokolonializmu? RF sa pevne rozhodla v prospech druhej možnej varianty a spolu s našimi spojencami, partnermi a podobne zmýšľajúcimi ľuďmi požadujú prácu na jeho implementácii‘, povedal Lavrov!

Britskí globalisti sa priznávajú k nacizmu!

28.11.2022

Britiskí imperialisti hovoria kyjevským nacistom, že ich budú podporovať až do konca! Takým a podobným spôsobmi sa doslova priznali, že Britské impérium (nemýľme si ho so Spojeným Kráľovstvom) nie sú vynálezcami len socializmu a komunizmu, lenže aj nacizmu! Takú politicku schopnosť zdedili od svojich rímskych predchodcov! Minister zahraničných vecí Spojeného [...]

RF nepoužije jadrové zbrane na Ukrajine!

27.11.2022

Ruský veľvyslanec v Spojenom kráľovstve Andrey Kelin včera pre BBC už povedal, že možnosť Ruska použiť taktické jadrové zbrane na Ukrajine je vylúčená! A. Kelin začal s tým, že situácia na Ukrajine sa v súčasnosti zdá byť stabilizovanejšia, čo umožňuje preskupenie ruských síl. Zdôraznil, že je potrebné ukončiť boj, ktorý sa nezačal teraz, a nie vo februári, [...]

Kyjev chladnokrvne zavraždil RT zajatcov!

26.11.2022

Daniil Bessarabov, ako prvý podpredseda Výboru Štátnej dumy pre budovanie štátu, aj legislatívu, reagoval na včerajšiu no zúfalú šarádu ukrajinského generálneho prokurátora Andrija Kostina, ktorý obvinil 10 popravených ruských väzňov z ‚predstierania vzdať sa’! Bessarabov pre agentúru TASS povedal: ‚Ten žalostný pokus ochromenej vlády v Kyjeve vyhnúť sa [...]

Dodávka

Muž pri cúvaní s dodávkou v Košiciach zrazil chodkyňu. Tá bola na mieste mŕtva

28.11.2022 16:00

Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Zuzana Čaputová

Prezidentka odobrila rozšírenie informačnej povinnosti v infozákone

28.11.2022 15:48

Vyplýva to z novely zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

NHS

V Británii v dôsledku brexitu ubudlo 4 300 lekárov, chýba ich vyše 10 500

28.11.2022 15:16

V systéme je nedostatok najmä anestéziológov, pediatrov, psychiatrov či kardiológov.

Vladimír Nemčok

Policajt si vypočul verdikt za smrť tínedžera. Jeho matku o odpustenie neprosil

28.11.2022 15:09

Tomáš Mojto prišiel o život pri policajnej naháňačke. V osudnom okamihu sedel na zadnom sedadle auta, ktoré šoféroval vtedy devätnásťročný Michal, ktorý odmietal zastaviť.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,082
Celková čítanosť: 2874353x
Priemerná čítanosť článkov: 2657x

Autor blogu

Kategórie