Založ si blog

Taliansko prijíma drakonické opatrenia!

Taliansko prijíma drakonické opatrenia a celé mestá, obce, sú odrezané od vonkajšieho sveta! Je prvou krajinou v Európe, kde sú karantény celé obce, aby sa zabránilo šíreniu nového koronavírusu. Vláda sa riadi čínskym prístupom. Niekoľko miest a obcí v lombardskom a benátskom regióne je teraz zamknutých.

Na severe krajiny je asi 50 000 Talianov v uzavretej zóne, ktorá je pre návštevníkov uzavretá, s výnimkou naliehavých dôvodov! Obzvlášť regióny Lombardsko a Benátsko boli zasiahnuté tvrdo. Mnoho škôl a univerzít je v najbližších dňoch zatvorených a športové súťaže a iné verejné podujatia sa rušia. 

Zamestnanci niekoľkých veľkých spoločností musia tiež zostať doma. Zo všetkých európskych krajín boli v súčasnosti najviac postihnutý vírusom. V súčasnosti existuje 79 prípadov infekcie a teraz dve úmrtia. Prázdne uličky, pusté obchody a vystrašené obyvateľstvo!

Premiér Giuseppe Conte oznámil núdzové opatrenie po tom, ako sa v posledných dvoch dňoch prudko zvýšil počet chorôb. „Bojíme sa, ale sme v poriadku, dúfame, že to skončí dobre,“ hovorí reportérka z francúzskej tlačovej agentúry. Pracujú v lekárni v Codogne, ktoré sa stalo strašidelným miestom.

V dôsledku tohto opatrenia nemôžu desiatky tisíc ľudí žijúcich v týchto oblastiach odcestovať. Polícia kontroluje prístupové cesty do tejto oblasti, aby nikto nemohol vstúpiť ani odísť. „Riziko infekcie týmto vírusom je veľmi vysoké,“ povedal Giulio Gallera, vedúci zdravotníckej služby v Lombardsku.

Koronavírus si podmaňuje lietadlovú loď!

01.04.2020

Voľným okom neviditeľný mikroskopický smrteľný nepriateľ ohrozuje zatiaľ len jednu (?) z najmocnejších bojových plavidiel sveta! V tomto prípade je to americká lietadlová loď USS Theodore Roosevelt, na ktorej kapitán Brett Crozier má obavu o osude vyše štyroch tisícov mužov a žien na palube a zatiaľ márne žiada o naliehavú evakuáciu na Guam, pri brehoch ktorého [...]

Pre Autokratov KoronaVírus je šanca!

31.03.2020

Lídri z celého sveta prijali počas pandémie núdzové nariadenia a právne predpisy rozširujúce ich moc a dosah. Vzdajú sa ich niekedy v budúcnosti? V Maďarsku môže teraz predseda vlády rozhodovať nariadením. V Británii majú ministri to, čo kritik nazval ‘očarujúcou silou’! Izraelský premiér zavrel súdy a začal rušivý dohľad nad občanmi. Čile poslalo [...]

V Číne zrušených 21 miliónov mobilov!

30.03.2020

Uzatvorenie 21 miliónov účtov mobilných telefónov v Číne môže navrhnúť vysoký počet obetí vírusu! V posledných troch mesiacoch bolo v Číne zrušených vyše 21 miliónov účtov mobilných telefónov a Peking oznámili 19/3/2020 koniec 840 000 pevných liniek. Úmrtia spôsobené vírusom mohli prispieť k počtu zrušených účtov. Mobilné telefóny sú v Číne [...]

Abdul Halím Chaddám

Zomrel bývalý viceprezident Sýrie Abdul Halím Chaddám

01.04.2020 19:35

O jeho úmrtí sýrske štátne médiá neinformovali. Bol odporcom vlády prezidenta Baššára al-Asada.

Russia Africa

Prezident Guiney má sovietske čísla. Skúša to ako Putin

01.04.2020 17:36

Budú vládnuť doživotne? Ruský prezident Vladimir Putin a jeho guinejský kolega Alpha Condé.

covid, graf, koronavírus

Koronavírus v grafoch: Počet infikovaných, počet mŕtvych a porovnanie Slovenska so svetom

01.04.2020 16:59

Koronavírus zasiahol už celý svet. V prehľadných grafoch si môžete pozrieť, ako narastal počet prípadov a počet mŕtvych na Slovensku, v Európe i vo svete - absolútne aj na počet obyvateľov.

Lietadlová loď Roosevelt

Dráma na mori. Lietadlovú loď napadol vírus

01.04.2020 16:49

Jedno z najmocnejších bojových plavidiel sveta vysiela núdzový signál. Americkú lietadlovú loď USS Theodore Roosevelt zachvátila nákaza koronavírusu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 440
Celková čítanosť: 895454x
Priemerná čítanosť článkov: 2035x

Autor blogu

Kategórie