Založ si blog

Keď vidím tvoje nebesia…

 

…diela tvojich prstov, mesiac a hviezdy, ktoré si pripravil, čo je smrteľný človek, že ho uchovávaš v mysli, a syn pozemského človeka, že sa oňho staráš? Tie riadky z biblickej inšpirovanej knihy Žalmy znejú ako veľmi umná poézia, v ktorej namiesto rýmovania sa slov sa rýmujú myšlienky podľa zvyku hebrejských básní a poetických vyjadrení! Tieto Žalmy boli spievané a často doprevádzané hudobnými nástrojmi, ako je harfa, trúbka, cymbaly a iné, niektoré vymyslené samým Dávidom. Krása a hĺbka týchto inšpirovaných vyjadrení sa môže skutočne oceniť len v spojení s ich duchovným významom, ktorý bol vždy v harmónií a súlade s Božím dokonalým, večným predsavzatím! To bolo stanovené už na samom začiatku stvorenia Adama a Evy: ‘A Boh ich požehnal a Boh im povedal: Buďte plodní a rozmnožte sa a naplňte zem a podmaňte si ju a majte v podriadenosti morské ryby a nebeské lietajúce tvory a každého živého tvora, ktorý sa pohybuje na zemi’. Adam ako vládca celej Zeme so svojou manželkou dostal tú najnóbleznejšiu úlohu pre človeka na tejto úžasne prekrásnej planéte Zem! Naplniť ju dokonalými ľudskými bytosťami, láskavo sa o ňu starať a mať v milujúcej podriadennosti všetko stvorenie! A toto noblézne predsavzatie sa splní dokonale do posledného písmena a bodky, pretože nič a nikto nikdy v celej večnosti nedokáže zmariť predsavzatie Zvrchovaného Vládcu celeho vesmíru! Ale teraz to bude pod nebeskou vládou Božieho Syna s jeho nebeskou manželkou, s jeho 144 000 pomazanými bratmi.

Slová Biblie sú jednoducho vedecké!

18.01.2019

Výskumníci a vedci v oblasti štúdia ľudského stárnutia a smrti sú presvedčení, že tieto sú naprogramované v našich génoch! Takže určité otázky z tejto vedeckej skutočnosti sú: Kto, viac »

Osobný význam spoznania Stvoriteľa!

13.01.2019

Z poctivého a úprimného štúdia Biblie spoznáme nielen meno Stvoriteľa, ale aj jeho najvýznamnejšiu osobnú vlastnosť, ktorou je neporovnateľná láska k jeho pozemským deťom! Potom spoznáme viac »

Môžeme spoznať nášho Stvoriteľa?

13.01.2019

Jedno z najväčších tajomstiev života, ktoré pretrváva až dodnes je identita nášho Stvoriteľa. Väčšina ľudí hovorí, že veria v Stvoriteľa vesmíru a života!. No ak by ste sa ich spýtali, viac »

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,

Panamu postihol rozsiahly výpadok elektrickej energie

20.01.2019 21:58

Spoločnosť ETESA uviedla, že výpadok nastal dôsledkom "chyby v integrovanom národnom systéme".

Syria, výbuch, utok, nálet, bombardovanie

Pri útoku extrémistov na Mali zahynulo najmenej osem členov mierových síl OSN

20.01.2019 21:29

Ďalší vojaci týchto mierových síl známych ako modré prilby utrpeli zranenia.

trump

Druhý summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una sa má konať vo Vietname

20.01.2019 19:50

Komunistami ovládaný Vietnam má dobré vzájomné vzťahy s USA aj s KĽDR.

macedónsko, grécko, demonštrácie

Desaťtisíce demonštrantov v Grécku protestovali proti dohode s Macedónskom

20.01.2019 19:08

Polícia odhaduje, že demonštrantov bolo v čase poludnia zhruba 60.000.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 314
Celková čítanosť: 444194x
Priemerná čítanosť článkov: 1415x

Autor blogu

Kategórie