Založ si blog

Keď vidím tvoje nebesia…

 

…diela tvojich prstov, mesiac a hviezdy, ktoré si pripravil, čo je smrteľný človek, že ho uchovávaš v mysli, a syn pozemského človeka, že sa oňho staráš? Tie riadky z biblickej inšpirovanej knihy Žalmy znejú ako veľmi umná poézia, v ktorej namiesto rýmovania sa slov sa rýmujú myšlienky podľa zvyku hebrejských básní a poetických vyjadrení! Tieto Žalmy boli spievané a často doprevádzané hudobnými nástrojmi, ako je harfa, trúbka, cymbaly a iné, niektoré vymyslené samým Dávidom. Krása a hĺbka týchto inšpirovaných vyjadrení sa môže skutočne oceniť len v spojení s ich duchovným významom, ktorý bol vždy v harmónií a súlade s Božím dokonalým, večným predsavzatím! To bolo stanovené už na samom začiatku stvorenia Adama a Evy: ‘A Boh ich požehnal a Boh im povedal: Buďte plodní a rozmnožte sa a naplňte zem a podmaňte si ju a majte v podriadenosti morské ryby a nebeské lietajúce tvory a každého živého tvora, ktorý sa pohybuje na zemi’. Adam ako vládca celej Zeme so svojou manželkou dostal tú najnóbleznejšiu úlohu pre človeka na tejto úžasne prekrásnej planéte Zem! Naplniť ju dokonalými ľudskými bytosťami, láskavo sa o ňu starať a mať v milujúcej podriadennosti všetko stvorenie! A toto noblézne predsavzatie sa splní dokonale do posledného písmena a bodky, pretože nič a nikto nikdy v celej večnosti nedokáže zmariť predsavzatie Zvrchovaného Vládcu celeho vesmíru! Ale teraz to bude pod nebeskou vládou Božieho Syna s jeho nebeskou manželkou, s jeho 144 000 pomazanými bratmi.

Pred 6 000 rokmi predpovedaný koniec!

19.11.2018

Pred viac ako 2 500 rokmi Boží prorok Izaiáš potvrdil schopnosť Stvoriteľa predpovedať udalosti v živote pozemského človeka mnoho tisíc rokov v predstihu! Pod inšpiráciou napísal, že Stvoriteľ viac »

Existuje prijateľný postoj emigrantov?

16.11.2018

Prijať emigrantov z inej krajiny alebo inej kultúry je prejav súcitu, milosrdenstva, pomoci v nutnosti alebo k potrebe citovej, emocionálnej, no hlavne z toho materiálneho hľadiska hociktorej doby viac »

Nech sa deje Tvoja vôľa…!

09.11.2018

Viac ako miliarda kresťanov celosvetovo pozná tieto mnohokrát denno-denne opakujúce sa slová modlitby, ktorú vyučoval Boží syn svojich učeníkov a ktorá bude nezmazateľne zakotvená v inšpirovanom viac »

Euro, peniaze, ekonomika, graf

Eurozóna bude silnejšia, Slovensko bližšie k elite

19.11.2018 20:25

Pre Slovensko je spoločný rozpočet eurozóny šancou, ako sa ešte viac priblížiť k vyspelejším krajinám platiacich eurom.

Milan Lučanský

Napätie na najvyšších miestach polície

19.11.2018 20:00

Rozháda trestné oznámenie na organizátorov protestov Za slušné Slovensko policajné špičky?

Turecko, Rusko, plynovod, TurkStream, otvorenie

Plynovod z Ruska do Turecka má začať fungovať v roku 2019

19.11.2018 18:55

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan a ruský prezident Vladimir Putin slávnostne otvorili časť plynovodu TurkStream.

Igor Štefanov, nástenkový tender, Pezinok, Špecializovaný súd

Odsúdeného exministra Štefanova už eskortuje polícia do väzenia

19.11.2018 18:19, aktualizované: 20:16

Najvyšší súd ho odsúdil na deväť rokov v kauze nástenkového tendra.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 293
Celková čítanosť: 406419x
Priemerná čítanosť článkov: 1387x

Autor blogu

Kategórie