Založ si blog

Na čom je založená viera ateistov!

Po prvé. Všetky výsledky vedeckého výskumu získané až dodnes ukazujú, že život nemôže vzniknúť z neživej hmoty! Takže z toho vyplýva otázka: na akom vedeckom podklade je založené tvrdenie, že prvá bunka vznikla z neživých chemických zlúčenín?

Po druhé. Vedci napodobnili v laboratóriu podmienky, aké podľa nich existovali v ranej histórii našej planéty. Pri týchto starostlivo riadených pokusoch sa niekoľkým z nich podarilo získať niektoré z molekúl, ktoré sú súčasťou živých organizmov. Otázka:

Ak chemické zlúčeniny pri týchto pokusoch predstavujú prostredie na pravekej Zemi a vzniknuté molekuly predstavujú stavebné jednotky života, koho alebo čo predstavuje vedec, ktorý daný pokus uskutočňoval a riadil? Náhodu alebo inteligentnú bytosť?

Po tretie. Aby mohla bunka žiť, bielkoviny a RNA musia spolupracovať. Vedci pripúšťajú, že je veľmi nepravdepodobné, že sa RNA zoskupila náhodou. Pravdepodobnosť, že sa náhodou poskladala čo i len jedna bielkovina, je takmer nulová.

Skutočnosť, žeby RNA a jej bielkoviny vznikli len tak náhodou a presne na tom istom mieste a v presne rovnakom čase a ešte aj boli schopné presne a dokonale potrebne spolupracovať na vytvorenie RNA, je priam nepredstaviteľná!

A teraz otázka na zamyslenie nielen pre poctivých ateistov: Čo si vyžaduje väčšiu vieru — veriť, že milióny zložitých a navzájom spolupracujúcich častí bunky vznikli slepou náhodou alebo veriť, že bunka je výtvorom inteligentnej mysle?

Jednoducho sa nedokážu zbaviť Boha!

09.12.2019

Veda sa považuje za Vysvetľovateľa všetkého fyzického vo svete! To znamená, všetky pozorovateľné javy vo vesmíre, a vesmír je to, čo je nejakým spôsobom zistiteľné a merateľné. Pre viac »

Recept na výrobu domácej kravičky

07.12.2019

Kravy nie sú zložité. Potrebujete iba veľké množstvo základných zložiek - kvarky a elektróny u a d. Najskôr si urobte protóny. Budete potrebovať dva kvarky u a jeden kvark d. Potom tvorte viac »

Obvinenie Trumpa – na Britských nohách!

06.12.2019

Dá sa povedať, že obžaloba Donalda Trumpa stojí na Britských nohách! Zatiaľ čo jazyk Obvinenia možno vysledovať priamo k anglickému, US zakladatelia odmietli rozsah a detailné postupy anglických viac »

župan / Ján Lunter /

Lunter bilancoval: Už nie sme kraj, ktorý len kúri a svieti

10.12.2019 08:00

Pred dvomi rokmi nastupoval do úradu banskobystrický župan so slovami, že najskôr poriadne vyvetrá. Teraz tvrdí, že už má za sebou obdobie upratovania, plánovania a najmä výsledkov.

Andrea Kalavská

Štátne laboratórium nevznikne tento rok, tvrdí Kalavská

10.12.2019 07:36

Dôvodom je veľa papierovania a byrokracie.

lietadlo, letisko, doprava, Frankfurt, Mesiac

V Čile zmizlo vojenské lietadlo s 38 osobami

10.12.2019 06:29

Lietadlo smerovalo na čilskú antarktickú Základňu prezidenta Eduarda Freia Montalvu.

vajíčka

O čo ide v ľútom boji o sliepky

10.12.2019 06:00

Bojovníci za práva sliepok žiadajú zmenu technológie - klietkový chov nahradiť podstielkovým. Hydinári považujú podstielkový chov za prekonaný.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 388
Celková čítanosť: 652023x
Priemerná čítanosť článkov: 1680x

Autor blogu

Kategórie