Založ si blog

Pohanské a kresťanské tajomstvá – rozdiel

 

O pohanských náboženských tajomstvách sa hovorí, že sme im povinní veriť, hoci ju nemôžeme ani pochopiť, ani dokázať. Preto do takých tajomstiev padajú napríklad tajomstvo najsvätejšej Trojice, tajomstvo o Kristovom vtelení a tajomstvo o jeho výkupnom, medzi inými.

Na druhej strane grécke slovo mysterion alebo sväté tajomstvo použil apoštol Pavol 20-krát v osobitnom zmysle, keď sa zmieňoval o svätom tajomstve, ktoré bolo dlho skryté, ale Boh ho odhalil, keď poslal Ježiša, lebo on bol jeho základnou časťou!

Také zahalené čiže tajomné veci boli skryté Božím predkresťanským služobníkom, ale Stvoriteľ ich vo vhodnom čase odhalil Kristovým apoštolom, učeníkom. Aký dodatočný je rozdiel medzi pohanskými a kresťanskými tajomstvami?

Bohom odhalené porozumenie o jeho tajomstvách nie je vyhradené iba pre niekoľkých vyvolených, ako je to s pohanskými náboženskými tajomstvami, ale má sa oznamovať bez rozdielu toľkým ľuďom, koľkým je len možné pred koncom ich splnenia!

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

sýria, vojaci, zbraň

Sýrske vládne sily obkľúčili turecké vojenské stanovište

23.08.2019 11:14

Mesto Múrik, kde sú tureckí vojaci obkľúčení, leží na severe provincie Hamá.

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

KĽDR / Severná Kórea / USA / Donald Trump / Kim Čong-un /

Severná Kórea je pripravená na dialóg i konfrontáciu so Spojenými štátmi

23.08.2019 09:45

Vyhlásil to severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572646x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie