Založ si blog

Pokrytectvo v živote a ľudská hlúposť!

 

Hovorí sa, že ľudská hlúposť nemá hranice, tak ako vesmír! No ale vesmír nie je nekonečný a preto ani hlúposť nemôže byť nekonečná! Spolu s ňou ide ruka v ruke aj pokrytectvo, aj keď je viac komplexné ako hlúposť. Ježiš to pekne zvečnil v jednej jeho parabole, keď povedal: ‘Teda ako môžeš povedať svojmu bratovi: Dovoľ mi vytiahnuť slamku z tvojho oka, keď hľa, v tvojom vlastnom oku je trám? Pokrytec! Vyber najprv
trám z vlastného oka, a potom jasne uvidíš, ako vybrať slamku z oka tvojho brata’!

Jedným takým moderným pokrytectvom v dnešnej dobe je ťažké kritizovanie kresťanov, ktorí neprijímajú transfúzie krvi. A zároveň ich obviňujú z vrážd nevinných detí! Kto je ich hlavným odsudzovateľom? No predsa ich ´bratia´, členovia iných kresťanských náboženstiev! A pritom si neuvedomujú, že sú členmi cirkví, ktoré po stáročia medzi inými hroznými činmy obetovali a ešte stále obetujú svoje deti v miliónových počtoch na oltáru boha Vojny!

Aké pokrytectvo! Keby sa sami vzdali svojich nezmyselných predsudkov a oslobodili sa od náboženstva, ktoré je vinné z prelievania krvi od samého začiatku ľudstva, boli by v ďaleko lepšej pozícii pochopiť dôvody a následky, pre ktoré určité skupiny veriacich odmietajú transfúzie krvi, aj keď prijímajú alternatívne liečenia, ktoré nie sú v protiklade so zákonmi Stvoriteľa. Farizeji obvinilij kresťanov v prvom storočí! Ich odpoveď: ‘Ako vládcu musíme viac poslúchať Boha ako ľudí’!

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

Threema, mobilná aplikácia, šifrovanie, Kočner

Policajti zaistili okrem Jankovskej mobily aj ďalším sudcom

23.08.2019 11:51

Sudcovia rozhodli v Kočnerov prospech.

Japonsko, radiácia, fukušima

Lekári zasahujúci po výbuchu v ruskom stredisku o hrozbe radiácie nevedeli

23.08.2019 11:37

Zdravotníci sa rozhodli vypovedať, pretože sa obávali o svoje zdravie a nechceli, aby sa podobné porušenia bezpečnosti opakovali.

sýria, vojaci, zbraň

Sýrske vládne sily obkľúčili turecké vojenské stanovište

23.08.2019 11:14

Mesto Múrik, kde sú tureckí vojaci obkľúčení, leží na severe provincie Hamá.

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572673x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie