Založ si blog

Význam Starého Zákona pre ľudstvo!

 

Vo svojom inšpirovanom liste kresťanskému zboru v Ríme apoštol Pavol medzi iným píše: ‘Lebo všetko, čo bolo napísané predtým, bolo napísané na naše poučenie, aby sme svojou vytrvalosťou a útechou z Písiem mali nádej’! A čo sa z toho môžeme naučiť? 

Všimnime si, že vyznam SZ pre kresťanov je, aby boli poučení! Poučení o Kristovi, o jeho dokonalej osobnosti, úrade nebeského kráľa, o jeho milosti, spravodlivosti, poslušnosti, utrpeniach, jeho smrti a vzkriesení a konečne o jeho vstupe na nebesia!

O veľkej záchrane a výkúpení, pre ktoré prišiel a ktoré získal zaplatiac to ale svojim dokonalým životom! Aby nás poučil o náukach o jeho milosti a odpustení našich hriechov prestredníctvom jeho obetnej krvi navždy, o získaní pomazania duchom pre veriacich!

Cez ktoré pre odpustenie svojich hriechov získali dokonalosť! Aby ho prijali a cez neho získali nesmrteľný život na nebesiach. Aj o ich slávnej nebeskej kráľovskej a kňazskej službe ľudstvu, aby ziskalo to, čo Adam pre nich stratil – večný život! inými slovami aP hovorí, že história sa bude opakovať!

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

Threema, mobilná aplikácia, šifrovanie, Kočner

Policajti zaistili okrem Jankovskej mobily aj ďalším sudcom

23.08.2019 11:51

Sudcovia rozhodli v Kočnerov prospech.

Japonsko, radiácia, fukušima

Lekári zasahujúci po výbuchu v ruskom stredisku o hrozbe radiácie nevedeli

23.08.2019 11:37

Zdravotníci sa rozhodli vypovedať, pretože sa obávali o svoje zdravie a nechceli, aby sa podobné porušenia bezpečnosti opakovali.

sýria, vojaci, zbraň

Sýrske vládne sily obkľúčili turecké vojenské stanovište

23.08.2019 11:14

Mesto Múrik, kde sú tureckí vojaci obkľúčení, leží na severe provincie Hamá.

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572672x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie