Založ si blog

Nerozumní a nepoučiteľní krivia pravdu!

 

K čomu môžeme prirovnať nepopierateľnú a ľahko dokázateľnú skutočnosť v celej histórii ľudstva o pokrivenom postoji k pravde aj medzi vysoko vzdelanými ľuďmi a veľmi vysoko uznávanými spoločnostiami a vedecky založenými skupinami ľudí? A hlavne v posledných dvoch storočiach napriek neustalému pokroku modernej vedy v každej oblasti ľudského záujmu? Zamyslíme sa najprv nad inšpirovanými slovami apoštola Petra kresťanskému zboru v prvom storočí: 

‘Milovaní, keďže očakávate tie veci, usilujte sa, aby vás nakoniec našiel nepoškvrnených a bezchybných a v pokoji. A považujte trpezlivosť nášho Pána za záchranu, podobne ako vám písal aj náš milovaný brat Pavol podľa múdrosti, ktorá mu bola daná, keď hovoril aj o týchto veciach, ako to robí tiež vo všetkých svojich listoch. No sú v nich však niektoré ťažko zrozumiteľné veci, ktoré neučení, ale i nestáli prekrúcajú, ako to takisto na svoje vlastné zničenie robia s ostatným Písmom’!

No už od útleho veku sa môže rozpoznať negatívny postoj detí k vzdelávaniu a k disciĺíne života. Ale najčastejšie sa to spozná vo vzdelávacích inštitúciach, kde učitelia a profesori majú často lepší prehľad o schopnosti a postoja študenta k učeniu a snahe také poznanie uplatniť v živote správaním k ľuďom, ale aj k poznaniu, ktoré získavajú v škole! Lenivosť, podvod, netolerancia a často priamy odpor k pravde a spravodlivosti v živote sa predsa neprejaví hneď, ale často je účelovo zahmlievaný v spoločnosti!

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

sýria, vojaci, zbraň

Sýrske vládne sily obkľúčili turecké vojenské stanovište

23.08.2019 11:14

Mesto Múrik, kde sú tureckí vojaci obkľúčení, leží na severe provincie Hamá.

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

KĽDR / Severná Kórea / USA / Donald Trump / Kim Čong-un /

Severná Kórea je pripravená na dialóg i konfrontáciu so Spojenými štátmi

23.08.2019 09:45

Vyhlásil to severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572642x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie