Založ si blog

Prečo je vyššia kritika taká populárna?

 

To jest vyššia kritika Biblie? Prečo je dnes taká poipulárna, napriek svojim slabým miestam, medzi intelektuálmi? Jeden z učencov pred viac ako 130 rokmi napísal, inými slovami, že vyššia kritika Biblia sa zhodovala s predsudkami, ktoré mal ako evolucionista!

Takže obe teórie, teória vyššej kritiky Biblie a teória evolúcie života slúžia tomu istému účelu! Evolúcia odstraňuje potrebu veriť v Stvoriteľa všetkého vo vesmíre, vrátane kažej formy života a vyššia kritika Biblie, že Biblia bola inšpirovaná Bohom Stvoriteľom!

Dnes v tomto 21. storočí racionalizmu sa intelektuálom myšlienka, že Biblia nie je Božie Slovo, javí ako veľmí vítaná! Pretože intelektuáli majú dnes sklon byť väčšinou racionalistickí. Podľa slovníka racionalizmus znamená spoliehanie sa na rozum!

Rozum ako základ na určenie náboženskej pravdy! Racionalisti sa snažia všetko vysvetliť v ľudských pojmoch a nechcú brať do úvahy možnosť božského zásahu. Lebo veriť, že proroctvá boli napísané až po splnení, je pre nich oveľa ľahšie než ich prijať ako autentické!

Biblické správy o zázrakoch radšej odbijú vysvetlením, že sú to mýty, legendy alebo ľudové rozprávky, než aby mali uvažovať o možnosti, že tieto zázraky sa naozaj stali tak, ako ich prezentuje inšpirované Božie Slovo – Biblia.

Ale taký názor je ovplyvnený predsudkami a nedáva nijaký opodstatnený dôvod na popieranie pravdivosti Biblie. Vyššia kritika má vážne štrbiny a útokom na Bibliu sa jej nepodarilo dokázať, že Biblia nie je Božie Slovo.

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

KĽDR / Severná Kórea / USA / Donald Trump / Kim Čong-un /

Severná Kórea je pripravená na dialóg i konfrontáciu so Spojenými štátmi

23.08.2019 09:45

Vyhlásil to severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho.

poľsko tatry horská služba

Po štvrtkovej búrke v Tatrách evidujú už takmer 140 zranených

23.08.2019 09:40

Na poľskej strane si blesky vyžiadali štyroch mŕtvych vrátane dvoch detí, na slovenskej strane zahynul český turista.

Boris Johnson, Emmauel Macron

Johnson v paláci u Macrona ako doma, s chodidlom na stolíku

23.08.2019 09:12

Britský premiér Boris Johnson očividne nebol v Paríži nervózny z rozhovorov o brexite s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572574x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie