Založ si blog

Prečo je väčšina ľudí nevzdelaných?

 

Väčšina obyvateľov v každej krajine a v kažom náboženstve nie sú vysoko vzdelaní ľudia. V zmysle, že si neosvojujú osobné morálne a etické vlastnosti ľudí, ktorí na samom začiatku boli stvorení na Boží obraz!

Adam bol stvorený ako dokonalý Boží pozemský syn a jeho prvou úlohou bolo dôkladne sa oboznámiť s prírodou v Edenskej záhrade! A to do takej miery, že bol schopný identifikovať detailné vlastnosti všetkých zvierat!

Aj rýb a vtákov a dať im primerané pomenovania! Pritom mal denno-denne efektívne vzdelávacie osobné pohovory so svojim Učiteľom, Stvoriteľom a nebeským Otcom. A z inšpirovaných slov zaznamenaných Mojžišom, svoju úlohu splnil na jedničku!

Stvoriteľ aj napriek tomu, že sa Adam a Eva pod vplyvom odpadlíckeho anjela, ktorý sa svojvoľne stal Satan (odporca) a Diabol (luhár) osamostatnili, pokračoval vzdelávať verných ľudí a zvlášť jeho vyvolený Izraelský národ!

Ktorému cez svojho proroka Izaiáša pod inšpiráciou napísal: ‘Ja som Ten, čo ťa vyučuje na tvoj úžitok, Ten, kto ťa nechal kráčať po ceste, po ktorej máš chodiť’! A podobne to bolo s Ježišovými učeníkmi, ktorí mu uverili.

Aj keď farizeji v izraelskom národe veľmi zanedbávali svoju Bohom im danú úlohu vzdelávať národ, museli všeobecne uznať, že Kristovi učeníci boli nadmieru vzdelaní! Inšpirovaný záznam hovorí:

‘Keď videli Petrovu a Jánovu otvorenosť a uvedomili si, že sú to nevzdelaní a obyčajní ľudia, zadivili sa. A poznali na nich, že chodili s Ježišom’! Boli apoštoli Peter a Ján negramotní či nevzdelaní? Nie, neboli!

Za nevzdelaných a obyčajných boli označení preto, lebo nenavštevovali (nimi vedené) rabínske školy, na ktorých sa vyučovalo náboženstvo. Pod inšpiráciou spolu s inými pisateľmi Gréckych Kresťanských Písiem napísali 27 kníh!

Ktoré sa až dodnes študujú na kresťanských teologických univerzitách celého sveta a sú považované za absolútny základ pre vzdelanie vľetkých kresťanov ohľadne ich osobného života a náhľadu na život a jeho zmysel!

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

KĽDR / Severná Kórea / USA / Donald Trump / Kim Čong-un /

Severná Kórea je pripravená na dialóg i konfrontáciu so Spojenými štátmi

23.08.2019 09:45

Vyhlásil to severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho.

poľsko tatry horská služba

Po štvrtkovej búrke v Tatrách evidujú už takmer 140 zranených

23.08.2019 09:40

Na poľskej strane si blesky vyžiadali štyroch mŕtvych vrátane dvoch detí, na slovenskej strane zahynul český turista.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572623x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie