Založ si blog

Aký vek má náš vesmír?

 

Aby sme dokázali zistiť vek nášho vesmíru, potrebujeme zistiť rýchlosť, akou sa rozpína! Na pomoc vedcom a astrómom prichádza od čias Hubblovho objavu konštanta nesúca jeho meno (Hubblova konštanta), ktorá vyjadruje rýchlosť rozpínania vesmíru. Táto konštanta je dôležitá z dôvodu, že keby sa vedcom podarili vypočítať rýchlosť akou sa vesmír rozpína, potom by mohli vypočítať aj jeho vek! Ale nielen to! Vypočítanie rýchlosti rozpínania sa vesmíru by malo veľký význam aj pre našu budúcnosť! Medzi astronómami existuje prevedčenie, že keby rozpínanie vesmíru bolo príliš pomalé, potom by zvíťazila gravitácia a výsledok by bol, že vesmír by sa zrútil do seba a tým by nastal takzvaný ‘big crunch’ (veľký krach)! Keby ale rozpínanie vesmíru bolo príliš rýchle, potom by sa vesmír rozpínal donekonečna, až by celkom rozplynul! Aj keď im merania rýchlosti rozpínania vesmíru poskytli odpovede na niektoré otázky, tiež vyvolali ďalšie, ktoré vrhajú tieň pochybností na súčasné chápanie hmoty a základných prírodných síl, menovite tmavú hmotu a tmavú energiu! Ako som už spomenul v minulom článku, aj tu je žiadúce pridať biblickú inšpirovanú vetu, ktorá dokazuje existenciu Inteligentnej Bytosti: „Boh všetko urobil pekné vo svoj čas. Dokonca aj neurčitý (večný) čas vložil do ich srdca, aby ľudstvo nikdy neodhalilo dielo, ktoré pravý Boh vykonal od začiatku do konca.“  Potešujúca pravda, správa z toho všetkého nakoniec vyplýva: poslušný, pokorný a poctivý človek sa bude môcť večne tešiť nielen z každodenného života, ale aj z nekonečného štúdia nášho vesmíru!

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

KĽDR / Severná Kórea / USA / Donald Trump / Kim Čong-un /

Severná Kórea je pripravená na dialóg i konfrontáciu so Spojenými štátmi

23.08.2019 09:45

Vyhlásil to severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho.

poľsko tatry horská služba

Po štvrtkovej búrke v Tatrách evidujú už takmer 140 zranených

23.08.2019 09:40

Na poľskej strane si blesky vyžiadali štyroch mŕtvych vrátane dvoch detí, na slovenskej strane zahynul český turista.

Boris Johnson, Emmauel Macron

Johnson v paláci u Macrona ako doma, s chodidlom na stolíku

23.08.2019 09:12

Britský premiér Boris Johnson očividne nebol v Paríži nervózny z rozhovorov o brexite s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572569x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie