Založ si blog

Kto je ten Verný a Rozvážny Otrok?

Ku koncu svojho pozemského života Ježiš Kristus položil otázku: ‘Kto je teda ten verný a rozvážny otrok, ktorého jeho pán ustanovil nad svojou čeľaďou, aby im dával pokrm v pravý čas? Šťastný je ten otrok, ak ho nájde jeho pán pri svojom príchode, že to tak robí. Pravdu vám hovorím: Ustanoví ho nad celým svojím majetkom’?

Táto otázka zamestnávala veriacich učeníkov Krista a uctievateľov jeho Otca počas posledných viac ako 130 rokov a zamestnáva ich až dodnes! Aká je tá pravdivá odpoveď? Ako už bolo niekoľkokrát poukázané a doložené, odpoveď nájdeme v Božom Slove, len musíme nájsť, kde sa táto inšpirovaná odpoveď nachádza.

Ježiš sám zodpovedá túto tak až dodnes tajomnú otázku v nasledujúcej kapitole evanjélia Matúša v podobenstve o talentoch! Tam sa prirovnáva k človekovi, ktorý pred odchodom do cudziny (do neba) dal svojim pomazaným bratom talenty, ktoré reprezentujú jeho cenné vlastníctvo vo forme dobrého posolstva o Kráľovstve.

Jednému dal 5 talentov, druhému 2 a tretiemu 1 talent, aby s nimi ‘obchodovali’ v zmysle robiť učeníkov z ľudí všetkých národov. Po jeho návrate, keď s nimi zúčtuje, odmení verných a odsúdi neverných! Odmena pre verných žiakov bude dedičstvo všetkého, čo mu patrí, nielen vecí na Zemi, ale aj tých, ktoré má na nebi.

Z jeho inšpirovaných slov vyplýva, že Verný a Rozvážny Otrok pozostáva zo všetkých pomazaných bratov (mužov a žien), ktorí žijú v ktoromkoľvek čase na Zemi! Rozdielný počet talentov poukazuje na ich osobné individuálne schopnosti. Posledný sluha, ktorému dal 1 talent, ktorý s ním neobchodoval reprezentuje odpadlíkov.

Jakobov rebrík až do neba!

19.08.2019

Medzi nespočetné (dodnes sa ich nikto nesnažil spočítať všetky) biblické drámy patrí aj dráma o Jakobovom rebríku do neba. Je opísaná v prvej knihe Mojžiša v kapitole dvadsať osem počnúc viac »

Podlé znásilnenie celého ľudstva!

13.08.2019

Presne tak, ako pedofili zákerne číhajú na príležitosť zneužiť nevinné maloleté deti, takým istým spôsobom Satan (Boží odporca) a Diabol (luhár) si vyhľadal vhodnú príležitosť na viac »

Si otrokom koho počúvaš!

04.08.2019

Ten princíp alebo skôr ako zákon v ľudskej spoločnosti bol pod inšpiráciou už vyjadrený apoštolom Pavlom v jeho liste kresťanom v starovekom Rime: ‘Či neviete, že ak sa stále vydávate viac »

(typo - nepouzivat v orise) Peniaze, euro, bankovky

Brusel odklepol peniaze na diaľnicu pri Prešove

23.08.2019 10:50

Európska komisia schválila financovanie projektu výstavby úseku diaľnice D1 Prešov, západ - Prešov, juh. Dá na to vyše 278 miliónov eur.

aktivisti

Ivana Kohutková končí ako riaditeľka Greenpeace Slovensko

23.08.2019 09:58

Ivana Kohutková bola riaditeľkou organizácie od júna 2017.

KĽDR / Severná Kórea / USA / Donald Trump / Kim Čong-un /

Severná Kórea je pripravená na dialóg i konfrontáciu so Spojenými štátmi

23.08.2019 09:45

Vyhlásil to severokórejský minister zahraničných vecí Ri Jong-ho.

poľsko tatry horská služba

Po štvrtkovej búrke v Tatrách evidujú už takmer 140 zranených

23.08.2019 09:40

Na poľskej strane si blesky vyžiadali štyroch mŕtvych vrátane dvoch detí, na slovenskej strane zahynul český turista.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 362
Celková čítanosť: 572633x
Priemerná čítanosť článkov: 1582x

Autor blogu

Kategórie